Віталій Давидов: біографія, особисте життя і спортивна кар’єра

Кращий захисник у світі

На чемпіонатах світу з хокею Віталій Давидов перемагав дев’ять разів поспіль з 1963 по 1971 роки включно. Але самим яскравим і успішним для нього вважається турнір 1967 року, який пройшов в австрійській столиці Відні.

Радянська збірна на ньому була просто нестримна. Єдиними, хто уник нищівної поразки, стали канадці і чехи. Їх радянські хокеїсти обіграли 2:1 і 4:2, відповідно. Інші збірні були переможені просто з непристойним рахунком: 16:1 – ФРН, 12:0 – НДР, 8:2 – Фінляндія, 7:2 – США, 9:1 – Швеція.

Для Давидова цей турнір став примітним з тієї причини, що за його підсумками він був офіційно визнаний кращим захисником світу. Це видатне досягнення.

Золотий Гренобль

На наступний рік вже в ранзі кращого захисника світу герой нашої статті відправляється на свої другі Олімпійські ігри у французький Гренобль. Схема турніру залишилася незмінною, тільки на цей раз збірна СРСР була звільнена від кваліфікаційного етапу, почавши відразу з матчів у групі А.

У перший ігровий день офіційного турніру розгромлені фіни – 8:0. Наступного дня ще більш переконлива перемога здобута над командою НДР (9:0). Далі були повалені американці (10:2) та німці (9:1).

Впертій вийшла гра проти збірної Швеції. Після першого періоду на табло встановився рівний рахунок – 1:1. Другий період зовсім не приніс забитих шайб жодної з команд. Тільки у вирішальній 20-хвилинці радянські хокеїсти домагаються перемоги – 3:2.

У передостанньому турі міцними горішками виявилися чехи. Вже в першому періоді вони на голову переграли збірну СРСР, завершивши його з рахунком 3:1 на свою користь. У другому періоді команди обмінялися шайбами, а в третьому радянські спортсмени були близькі, щоб зрівняти рахунок, але в результаті все-таки зазнали поразки 4:5.

Перед останнім туром склалася унікальна ситуація, коли відразу у трьох команд набралося по 10 очок. Це були збірні СРСР, Канади та Чехословаччини. Команда Віталія Давидова, який весь турнір провів в основному складі, з честю вийшла з цієї непростої ситуації. В очному протистоянні з північноамериканцями була здобута перемога 5:0, а наші основні конкуренти чехи не зуміли переграти шведів (2:2).

Давидов стає дворазовим олімпійським чемпіоном, поступившись на цей раз звання кращого захисника турніру чеху Йосефу Горешковскому.