Віталій Давидов: біографія, особисте життя і спортивна кар’єра

Саппоро

На свої останні в кар’єрі Олімпійські ігри в японському Саппоро Віталій Давидов, фото якого до того часу регулярно друкувалися у вітчизняній спортивній пресі, приїхав уже в статусі ветерана. Йому було 33 роки, для всіх ставало очевидним, що це його останній олімпійський турнір.

На цей раз фінальна група, яка розіграла медалі, складалася з шести команд. У перший же день турніру переможені фіни (9:3), але вже у другому турі збірна СРСР оступилася, не зумівши переграти шведів. Рівна гра, яка тривала протягом усієї зустрічі, закінчилася закономірною нічиєю 3:3.

Потім були розгромлені американці (7:2) і поляки (9:2). В останній день турніру чекав матч з чехами, які були нашими одвічними суперниками, вже не раз надавали гідний опір. До того ж, відставали від збірної СРСР вони всього на 1 очко. Очевидці згадують в тому матчі відмінну гру Давидова, який просто не дозволив нічого зробити чеським форвардам. На першу перерву команди пішли за рахунку 2:0 на користь радянських хокеїстів, а перед останньою 20-хвилинкою перевага стала ще більш вагомим – 4:1. Підсумок – 6:2. Давидов – триразовий олімпійський чемпіон.

При досить скромних фізичних параметрах (зрості 173 см і вазі 73 кілограми) Давидов примудрявся демонструвати на майданчику справжній силовий хокей. У нього були фірмові прийоми, з допомогою яких він ставив в глухий кут нападників команди-суперниці, раз за разом залишаючи їх не у справ. З часом його прийоми стали класикою гри в обороні, сьогодні їх вивчають у спортивних школах. Сам Давидов при можливості передає свій досвід підростаючому поколінню.