Яна Мартинова (плавання): біографія, особисте життя, спортивні досягнення

Перші світові успіхи

У 2007 році спортсменка стала другою на дистанції чотириста метрів комплексом на чемпіонаті світу в австралійському Мельбурні. Згодом дана дистанція стала для спортсменки коронної. На цьому спортивні досягнення Яни Мартинової не закінчилися. Роком пізніше вона в такій же дисципліні виграла «бронзу» на європейській першості в голландському Ейндховені. При цьому спортсменка на три секунди поліпшила свій результат.

До пекінської Олімпіади 2008 року Яна Мартинова підійшла в хорошому стані. За її спиною вже були перемоги і досвід участі в подібних стартах. Та й найоптимальніший вік – двадцять років. У попередньому запливі на дистанції чотириста метрів комплексом російської плавчисі вдалося показати відмінний час і встановити рекорд країни. Однак у фіналі спортсменка не змогла скласти конкуренцію лідерам і посіла підсумкове сьоме місце.