Рута Мейлутите: біографія і спортивна кар’єра

Олімпіада-2012

На Іграх в Лондоні п’ятнадцятирічна Рута Мейлутите була дебютанткою. Вона вперше виступала на змаганнях такого рівня. І несподівано для всіх виграла золоту медаль! Вже в попередньому запливі на стометрівці брасом юна спортсменка здивувала суддів: стала першою і встановила рекорд Литви. Потім послідувала перемога в півфіналі з європейським рекордом. У вирішальному запливі суперниці теж не змогли конкурувати з Рутою Мейлутите: вона зайняла перше місце і стала новим національним героєм!

Після ОІ

Після перемоги в Лондоні дівчину визнали найкращою спортсменкою країни і нагородили орденом «За заслуги перед Литвою». У вересні 2013 року відбулася Рута зустрілася з Далею Грибаускайте, президент Литви, яка вручила їй символічний кубок і банку меду з власної пасіки.

Згодом плавчиха ще кілька разів покращувала рекорд Європи і свій особистий. На першості світу в Барселоні в 2013 році дівчина оновила світовий рекорд і здобула одразу дві нагороди – золото на дистанції сто метрів брасом і срібло на пятидесятиметровке брасом.