Кастер Семеня: біографія, дата і місце народження, спортивна кар’єра і фото

Повторний успіх

У 2016 році Семеня знову приїхала на Олімпійські ігри в Ріо-де-Жанейро в статус одного з фаворитів. Головними її досягненнями за останні роки стали перемоги на Африканських іграх та чемпіонаті Африки (тут вона виграла у забігу і на 800 і 1500 метрів).

На Олімпіаді в Бразилії Семеня вже у кваліфікації змогла “вибігти” двох хвилин, ставши першою у своєму забігу. У фіналі африканка прийшла першою, подолавши дистанцію за одну хвилину 55,28 секунди, випередивши суперниць з Бурунді і Кенії.

Скандал

Практично відразу після фіналу розгорівся скандал, так як багато експертів зажадали перевірити статеву приналежність всіх призерів через нетипових для жінок особливостей їх зовнішнього вигляду.

Сумніви у чесності переможниць висловлювали не тільки журналістки. Наприклад, польська бігунка Йоанна Южвик, яка у фіналі стала п’ятою, також висловилася про необхідність провести перевірку.

Було відомо, що раніше таку перевірку вже проводив південно-африканський національний комітет. Справа розглядалася дуже довго, але в результаті спортсменку все-таки визнали жінкою.

Додатковим приводом для скандалу стала звістка про те, що дві з трьох спортсменок раніше уклали одностатеві шлюби з дівчатами, провівши традиційні церемонії одруження.