Буянова Олена: біографія, фото, особисте життя

Кар’єра фігуристки

Олена була дуже напруженою, навіть впертою дівчиною, вона постійно тренувалася. Через пару років тренер показав спортсменку Станіслава Жука, якого вона дуже сподобалася, і він вирішив зробити з неї чемпіонку.

У 12 років Лена виграла юнацький чемпіонат країни, потім Міжнародний турнір зі спортивної гімнастики на приз газети «Московські новини».

Завдяки цим двом перемогам Олену запросили виступати за збірну країни.

Через рік проходив чемпіонат Європи, на якому Олена змогла вразити всіх фахівців і глядачів – вона перша в історії фігурного катання виконала три потрійних стрибка в одній програмі, зробила каскад з подвійного і потрійного фліпа кожуха.

Олена безліч елементів в своєму спорті виконала першою в історії, цим вона виділяється серед всіх інших фігуристів. До того ж вона була наймолодшою спортсменкою з тих, хто коли-небудь виступав на змаганнях вищого рівня.

У 1976 році фігуристка перемогла на чемпіонаті Радянського Союзу.

На першості Європи в 1978 році вона отримала першу бронзову медаль для радянських фігуристок в одиночному катанні.

Вона могла б і далі перемагати, але низку перемог зупинила хвороба – ревматоїдний полиатрит, що дістався їй у спадок і глибока з-за постійного перебування на холоді. Лена по три рази в рік лягала в лікарню, але вона не бажала припиняти тренування – працювала через біль.

У 1982 дівчина повернулася на каток, завоювала 3-е місце на континентальній першості, в 1983 році отримала бронзову медаль на чемпіонаті світу.

У 1984 році спортсменка виступила на Олімпійських іграх в Сараєво. Це був її останній виступ як фігуристки, що було для дівчини, гаряче любила фігурне катання, великим ударом. Вона закінчила інститут фізкультури і вирішила присвятити себе тренерству, щоб хоч якось бути ближче до льоду.